Muzyka


Nauka gry na gitarze klasycznej

Zajęcia dla dzieci i młodzieży w wieku od 8 do 15 lat, prowadzone w grupach 4-5 osobowych zgodnie z wiekiem i umiejętnościami. Uczestnicy zajęć kształcą umiejętność gry na gitarze poznając: techniki wydobywania dźwięku,  zapis nutowy wraz z pomocą tabulatury, budowę akordów oraz podstawy teorii muzyki. Uczestnicy wykonują na zajęciach utwory muzyki rozrywkowej z różnych gatunków: pop, rock, jazz, metal a także utwory z zakresu muzyki klasycznej oraz flamenco. W repertuarze znajdują się również piosenki współczesne, harcerskie, turystyczne i kolędy. Rozpoczynając udział w zajęciach należy skorzystać z porady nauczyciela celem dokonania wyboru odpowiedniego do wzrostu dziecka instrumentu.

Prowadzi: Maciej Howaniec

Prowadzi: Piotr Grodecki

 

Zespół wokalny „Legato”

Zajęcia adresowane do dzieci od 7 do 15 roku życia. Uczestnicy zajęć uczą się podstaw śpiewu, rozwijają poczucie muzykalności, realizują własne pomysły aranżacyjne, wykonują piosenki na dwa, trzy głosy, a cappella, również w chórku. Uczestnicy zajęć śpiewają razem w zespole wokalnym do akompaniamentu pianina. Mają również możliwość zaśpiewania do podkładu akompaniamentu gitary. Członkowie zespołów mają możliwość prezentacji na festiwalach krakowskich, krajowych i zagranicznych.

Prowadzi: Daniela Rowińska

Spotkania muzyczne „Melodynki”

Zapraszamy rodziców z dziećmi w wieku od 0 do 3 lat na zajęcia pełne muzyki, ruchu i bliskości. Melodynki to spotkania z żywą muzyką śpiewaną i graną na różnych instrumentach, to możliwość wspólnej zabawy do ulubionych utworów, kołysania się wtulając w najukochańszą osobę i odkrywania niezwykłych rytmów przy nietuzinkowych rymowankach. Dla najmłodszych będzie to niezwykła podróż w świat melodii, rytmu i słowa. Zajęcia prowadzone są w duchu rodzicielstwa bliskości, łącząc ze sobą elementy najbardziej popularnych metod umuzykalniania na świecie.

Najważniejsze informacje:
– zajęcia umuzykalniające dla dzieci w wieku 0 – 3 lat z rodzicami
– umuzykalnienie, metoda Dalcroze’a, Gordona, Sherborne
– 45 minut – jedna grupa
– melodia, rytm, ruch
– rodzicielstwo bliskości
– dla każdego

Prowadzi: Daniela Rowińska

 

Nauka gry na instrumentach
zespół instrumentalny: keyboard, ukulele.
8 – 15 lat

KEYBOARD:
Na zajęciach uczniowie wykonują utwory muzyki rozrywkowej. Usprawniają aparat gry prawej i lewej ręki. Wykorzystują bazę podkładów multi-instrumentalnych oraz całe mnóstwo ciekawych i rozwijających kreatywność możliwości jakie daje ten instrument. Tworzą własne kompozycje, utwory muzyczne.

UKULELE:
Wychowankowie usprawniają technikę gry na ukulele. Grają akordy harmonicznie oraz melodycznie. Tworzą zespół instrumentalny złożony z ukulele oraz bongosów kubańskich. Zestaw obu tych instrumentów tworzy niezwykłą harmonię dźwięków oraz towarzyszący im latynoski klimat.

Prowadzi: Piotr Wójcik