Taniec dla dzieci


Zespół wokalno – taneczny „Biedroneczki”

Zajęcia w dwóch grupach wiekowych dla dzieci w wieku 4-5 lat oraz 5-7 lat rozpoczynających przygodę z muzyką i tańcem. Na zajęciach rozwijane będzie poczucie rytmu, koordynacja ruchowa, wyobraźnia, a także umuzykalnianie. Wychowankowie będą śpiewać piosenki wraz z nauczycielem akompaniującym na pianinie, poznają także proste kroki taneczne oraz różne formy ruchu. Forma ćwiczeń tanecznych oraz wokalnych poprzez zabawę pozwoli dzieciom na większe otwarcie się i współpracę z innymi.  Dzieci będą również przygotowywane do pierwszych prezentacji scenicznych.

Prowadzi: Monika Lumer, Joanna Stachowicz

Ciekawe brzmienia do wytańczenia

Zajęcia dla dzieci w wieku 5-6 lat w formie zabawy taneczno-muzycznej rozwijającej potencjał ruchowy, wrażliwość muzyczną, poczucie rytmu i kreatywność. Taniec i muzyka od zawsze w naturalny sposób towarzyszą człowiekowi w każdym wieku. Na zajęciach wszyscy ciekawi dźwięków instrumentów z całego świata będą mogli je poznać, usłyszeć na żywo oraz zatańczyć do tych niespotykah na co dzień brzmień, choćby koshi czy kalimby.
Prowadzi: Dominika Szala-Wentland

Baletowy Bzik

Zajęcia dla dzieci w wieku 7-9 lat, które, lubią tańczyć i chcą rozpocząć przygodę z baletem jednocześnie dobrze się bawiąc. Podczas zajęć tańca klasycznego oprócz zgłębiania podstawowych ćwiczeń, skoków czy obrotów dowiadujemy się czy balet zawsze powinien być poważny, co to jest tutu, pointy czy libretto, czy baletnice tańczą tylko w baletkach oraz jaki związek z baletem mają łabędzie…
Prowadzi: Dominika Szala-Wentland

Grupa „Mint”

Zajęcia dla dzieci w wieku 7-9 lat, które pomagają poznawać taniec nowoczesny z dominacją stylu „Show dance”. Uczestnicy realizują układy choreograficzne opowiadające konkretne historie lub tematy przewodnie, wcielają się w role, używają rekwizytów. W choreografiach wykorzystywane będą również elementy akrobatyczne, popisowe i aktorskie. Dodatkowo uczniowie poznają podstawy technik z zakresu tańca jazzowego, modern i klasycznego. Grupa jest przygotowywana do udziału w konkursach.

Prowadzi: Katarzyna Klimczak

Grupa „Adagio”

Zajęcia dla dzieci w wieku 9-11 lat, na których uczestnicy poznają technikę tańca klasycznego potocznie zwanego baletem. W ramach zajęć dzieci poznają także najważniejsze pozycje repertuaru baletowego jak: „Jezioro łabędzie” czy „Dziadek do orzechów”, ect.

Prowadzi: Katarzyna Klimczak

Grupa „Impressions”

Zajęcia dla dzieci w wieku 9-11 lat, które pragną poznawać techniki tańca modern i doskonalić styl tańca współczesnego. Zajęcia odbywają się w formule nawiązującej do teatru tańca. Skupiają się na realizowaniu etiud i spektakli prezentujących konkretny temat. Korzystają z gry aktorskiej i pracują nad własną ekspresją.

Prowadzi: Katarzyna Klimczak

Taniec współczesny z elementami video dance

Zajęcia taneczne dla młodzieży w wieku 9-12 lat, podczas których zdobywamy podstawy warsztatu tanecznego w celu realizacji krótkich projektów z zakresu video dance. Poznajemy technikę tańca współczesnego, wspólnie tworzymy i realizujemy koncepcje artystyczne i czerpiemy przyjemność z ruchu.
Prowadzi: Dominika Szala-Wentland